Nové modely Jawa dobývají tuzemský trh


Indická značka Mahindra koupila prostřednictvím své společnosti Classic Legends práva na používání značky Jawa na domácím trhu a v polovině listopadu 2018 představila první motocykl. Krásné retro s jasným odkazem na naši kývačku. A teď se na náš trh dostává také další model Pérák.

O trojici nových strojů, Jawa 300, Jawa Forty Two a Jawa Perak, je obrovský zájem. Přestože novinky již neútočí na zákazníka nízkou cenou, tu mají bohužel jen v domácím indickém prostředí. Naopak jde o stylové a pro našince podstatně dražší retro stroje. V souvislosti s velkou poptávkou také Mahindra urychlila první dodávky a očekává, že zájem o tyto krásné motorky poroste napříč Starým kontinentem.

Připomeňme, že první indické Jawy pohání kapalinou chlazený jednoválec, který dává z objemu 334 kubických centimetrů výkon 22,7 kW a točivý moment 31 Nm. Převodovka má šest stupňů a hnací moment přenáší pomocí řetězu k zadnímu kolu. Nechybí kotoučové brzdy o průměru 280, respektive 240 mm ani ABS. U nejnovějších modelů, jakým je třeba bombastický Pérák, přichází s inovacemi i v oblasti motorizace.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *